Bush zmínil brutální válku v Iráku. Myslel na Ukrajinu

Americký exprezident George Bush.

Bývalý šéf Bílého domu se v projevu, který pronesl v Dallasu, očividně zmýlil. Byl to ovšem právě Bush, který v roce 2003 zahájil válku v Iráku. Ta odstranila krvavého diktátora Saddáma Husajna, ale USA ji spustily i pod falešnou záminkou, že režim v Bagdádu má k dispozici zbraně hromadného ničení. Konflikt si vyžádal statisíce obětí a přispěl k destabilizaci Blízkého východu.

Bush chtěl ve své řeči kritizovat ruský politický systém a válku na Ukrajině. „Je výsledkem absence dělby moci a rozhodnutí jednoho muže zahájit naprosto neopodstatněnou a brutální invazi do Iráku. „Myslel jsem se Ukrajinu,“ opravil se vzápětí exprezident. Řekl, že se spletl, protože už má svůj věk. Bush je 75 let.

Krátký klip z projevu, který zveřejnil reportér deníku Dallas Morning News Michael Williams, se rychle stal hitem na sociální síti Twitter.

A U.S. Sergeant stands next to his Battalion Commander, a Lieutenant Colonel.

Ruský prezident Vladimir Putin, o kterém jednou Bush řekl, že se mu podíval do očí a viděl jeho duši, spustil 24. února brutální a neopodstatněnou invazi na Ukrajinu, která si již pravděpodobně vyžádala desetitisíce obětí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram