Závod dostal světovou zakázku. Bude vyrábět pro Teslu

Výrobce světelné techniky a elektroniky pro automobilový trh Hella Slovakia Lighting se stal exkluzivním dodavatelem světel pro jeden z nových modelů americké společnosti Tesla.

Jak informoval generální ředitel společnosti Vladimír Huťan, první dodávky již opouštějí výrobní závody v Kočovcích a Bánovcích nad Bebravou, kde je výroba situována.

V kočovském závodě se vyrábějí přední světla, zadní světla zase v Bánovce nad Bebravou. Podle Huťana jsou dodávky určeny pro nový závod Tesly v Grünheidu u Berlína, přičemž menší část dodávek by měla později směřovat také na trhy Číny a Mexika. „Je pro nás velká prestiž, že právě slovenské závody koncernu Hella jsou prostřednictvím dodávek světel spjaty s další expanzí lídra elektromobility v Evropě i na dalších kontinentech,“ uvedl Huťan.

Brussels, Belgium – January 13, 2017: Luxurious interior on a Tesla Model X 90D full electric luxury crossover SUV car with a large touch screen and dashboard screen. The car is fitted with leather seats and aluminium details. The Model X uses falcon wing doors for access to the second and third row seats. The car is displayed on a motor show stand, with lights reflecting off of the body. There are people looking around and other cars on display in the background.

Společnost Hella Slovakia Lighting se sídlem v Kočovcích je zastřešující organizací pro všechny výrobní závody a aktivity koncernu Hella na Slovensku. Je lídrem výroby světelné techniky pro automobilový průmysl na Slovensku as téměř 3 500 zaměstnanci patří k hlavním zaměstnavatelům slovenského automotive.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram